Zadzwoń teraz!

880 613 979

Dlaczego hortensja bukietowa a nie ogrodowa

Hortensja bukietowa jest lepszym wyborem do posadzenia w ogrodzie niż azalia ogrodowa. Jest to odmiana bardziej mrozoodporna, która ma szeroki zakres barw i kształtów. Wygląda pięknie w każdym ogrodzie i stosunkowo łatwo się ją pielęgnuje.

 

Hortensja bukietowa ma piękne, pełne kolorów kwiaty, które mogą zmieniać się w zależności od odmiany. Kwiaty mogą być białe, różowe, czerwone, liliowe, fioletowe lub nawet wielokolorowe. Kwitną nawet przez całe lato i są bardzo dekoracyjne.

 

Hortensja bukietowa jest bardziej odporna na mróz niż ogrodowa, dzięki czemu można ją posadzić nawet w zimnych regionach - takich jak nasz rodzime ogrody. Roślina ta nie tylko wygląda pięknie, ale jest również łatwa w pielęgnacji. Jest odporna na choroby i szkodniki, dlatego nie wymaga dużej ilości opieki.

 

Jak wspomnieliśmy wyżej hortensja ogrodowa jest mniej odporna na mróz niż hortensja bukietowa i ma mniejsze kwiaty. Kwiaty są również mniej dekoracyjne.. Roślina ta wymaga również więcej opieki, aby utrzymać ją w dobrym stanie, np. okrywanie na zimę.

 

Podsumowując hortensja bukietowa jest lepszym wyborem do posadzenia w ogrodzie niż hortensja ogrodowa. Ma piękne, kolorowe kwiaty i jest bardzo odporna na mróz. Roślina ta jest łatwa w pielęgnacji i wymaga niewielkiej ilości opieki. Cieszy oko i dodaje uroku każdemu ogrodowi.

 

Firma GRABLI udzieli Ci wsparcia w pracach ogrodniczych - potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Toruń

Chełmża

Gmina Łubianka: Bierzgłowo, Biskupice, Brąchnowo, Dębiny, Leszcz, Łubianka, Pigża, Przeczno, Słomowo, Warszewice, Wybcz, Wybczyk, Wymysłowo, Zamek Bierzgłowski

Gmina Chełmża:  Brąchnówko, Browina, Grzywna, Kończewice

Gmina Łysomice:  Lulkowo, Łysomice, Olek, Ostaszewo, Osieki, Papowo Toruńskie, Piwnice, Różankowo, Świerczynki, Świerczyny, Tylice, Wytrębowice, Zakrzewko

Gmina Zławieś Wielka: Cegielnik, Cichoradz, Czarne Błoto, Czarnowo, Górsk, Gutowo, Łążyn, Pędzewo, Przysiek, Rozgarty, Rzęczkowo, Siemoń, Skłudzewo, Stary Toruń, Toporzysko, Zarośle Cienkie, Zławieś Mała, Zławieś Wielka.

Prace ogrodnicze wykonujemy między innymi w miejscowościach:

Aktualizacja:

06 maja 2022