Regulamin RODO - Twoje dane osobowe,

Grabli o naszej działalności

Stwórz stronę bez kodowania

Opryski

Opryski nawożące i zwalczające szkodniki, odchwaszczające - więcej informacji!

Zadzwoń 880 613 979

Zadzwoń teraz!

880 613 979

Twoja pomoc

... przy trawniku i nie tylko!

Koszenie trawnika, wertykulacja i areacja

Cennik

Wygraj walkę z kretem

Krety są pożyteczne ponieważ pomagają pozbyć się owadów z ogrodu, jednak ich kopce niszczą trawnik szpecąc ogród. Kret kopiąc tunele uszkadza również korzenie roślin ozdobnych i uprawnych. Krety to samotniki. Zaciekle walczą o swoje terytorium, które może zajmować do 4ha powierzchni. Jest to prawdziwy drapieżnik. Aktywnie poluje na owady ciągle patrolując swoje korytarze w poszukiwaniu pokarmu. Stworzenie to jest również pod ochroną na mocy rozporządzenia Ministra Środowiska z dn. 7 października 2014r. (Dz.U. poz. 1348). Jeśli zatem posiadasz w ogrodzie tego nieproszonego gościa i potrzebujesz wsparcia przy walce z nim służymy pomocą.

Wertykulacja

Nawet regularnie koszony i podlewany trawnik może nie wyglądać tak dobrze, jak sobie życzymy. Najczęściej wynika to z zaniedbania dwóch ważnych czynności: wertykulacji i aeracji trawnika. Zabiegi te mają na celu rozluźnić podłoże oraz pobudzić trawy do krzewienia się. Dzięki temu, trawnik prezentuje się pięknie. Jest odpowiednio zadbany.

Wertykulacja trawnika jest przeprowadzana wczesną wiosną, po pierwszym koszeniu trawnika. Dzięki temu nastąpi szybsza regeneracja trawnika po zimie. Zabieg wertykulacji wykonuje się również przed dosiewem trawy - nie zawsze jest jednak taka konieczność. Można też przeprowadzić wertykulację późną jesienią, jeśli do tej pory wytworzy się warstwa filcu.

 

Wertykulacja to jedno z bardziej pracochłonnych zajęć w ogrodzie - wymaga zabiegu wertykulatorem a następnie wygrabienia i zebrania resztek z trawnika. Nie umiejętnie wykonany zabieg spowoduje dłuższą regenerację - nasze wsparcie to oszczędność czasu oraz piękny trawnik szybciej niż myślisz!

Koszenie trawnika

Wykonywane zabiegi:

Trawnik który nie będzie regularnie koszony nie będzie zwiększał swojej objętości. Tylko trawa właściwie koszona stworzy gęsty, zielony dywan. Koszenie bowiem nie tylko pobudza źdźbła do wzrostu, ale też blokuje rozwój chwastów. Oto 12 sposobów na piękny trawnik w Twoim ogrodzie. Pierwsze koszenie w roku to zazwyczaj przełom marca i kwietnia (tuż po nim powinna nastąpić wertykulacja), koszenie kończy się zazwyczaj w połowie października. Na zimę pozostaw źdźbła o wysokości około 4 cm. Gdy są krótsze, mogą przemarznąć im korzenie, a wyższe będą się łamać i gnić pod śniegiem.

 

Oferujemy jednorazowe zabiegi koszenia np. gdy Twoja kosiarka uległa awarii i jest w naprawie oraz regularne co dwutygodniowe, tygodniowe lub częstsze koszenia. Zazwyczaj używamy kosiarki akumulatorowej - zapewnia cichszą pracę dla komfortu domowników i sąsiadów. Dysponujemy również podkaszarką elektryczną i kosą spalinową.

Pomożemy w walce ze szkodnikami

Pędraki, krety i inne szkodniki niszczące trawnik? Dobierzemy i ustawimy łapki, wykonamy oprysk. Zadzwoń!

Piękny trawnik

Piękny trawnik wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych - koszenia, wertykulacji, aeracji, grabienia, piaskowania, odchwaszczania oraz nawożenia. Każdy z tych procesów dobrze wykonany pozwala się w efekcie cieszyć pięknym trawnikiem. Wymaga to jednak wielu godzin pracy i umiejętności.

 

Grabli - to Twoja pomoc w ogrodzie!

Koszenie trawnika
Rozsiewanie nawozu, dosiew trawy

Pozbądź się pędraków

Pędraki, to postacie larwalne chrząszczy które przebywają w strefie korzeniowej roślin. W strefie korzeniowej trawnika posiadają dostateczną ilość pożywienia, odpowiednią temperaturę i wilgotność która sprzyja ich rozwojowi pod ziemią. Niestety szkodniki te sieją ogromne spustoszenie i szkody na trawniku i w ogrodzie. Jeśli tylko zauważysz niepokojące objawy lub larwę tego szkodnika trzeba podjąć natychmiastowe działanie, zanim totalnie zniszczy efekt naszej ciężkiej ogrodowej pracy. Najczęstsze objawy występowania pędraków to: miejscowe żółknięcie trawnika (żółte placki na trawniku) luźna darń, którą z łatwością można oddzielić od gleby, a z czasem brązowienie i zasychanie źdźbeł. Działaj szybko i skutecznie - zadzwoń!

 

Nasze usługi wykonujemy w miejscowościach:

Toruń

Chełmża

Gmina Łubianka: Bierzgłowo, Biskupice, Brąchnowo, Dębiny, Leszcz, Łubianka, Pigża, Przeczno, Słomowo, Warszewice, Wybcz, Wybczyk, Wymysłowo, Zamek Bierzgłowski

Gmina Chełmża:  Brąchnówko, Browina, Grzywna, Kończewice

Gmina Łysomice:  Lulkowo, Łysomice, Olek, Ostaszewo, Osieki, Papowo Toruńskie, Piwnice, Różankowo, Świerczynki, Świerczyny, Tylice, Wytrębowice, Zakrzewko

Gmina Zławieś Wielka: Cegielnik, Cichoradz, Czarne Błoto, Czarnowo, Górsk, Gutowo, Łążyn, Pędzewo, Przysiek, Rozgarty, Rzęczkowo, Siemoń, Skłudzewo, Stary Toruń, Toporzysko, Zarośle Cienkie, Zławieś Mała, Zławieś Wielka.

 

 

Nawożenie

Prawidłowe nawożenie trawnika to jeden z najważniejszych zabiegów, gwarantujących uzyskanie ładnej, gęstej i dobrze wybarwionej murawy. Aby utrzymać piękny wygląd trawnika, trzeba go stale dokarmiać, ponieważ płytko korzeniąca się trawa bardzo szybko zużywa zapasy substancji odżywczych, znajdujące się w wierzchniej warstwie gleby.

 

Nawozić trawnik powinno się 3-5 razy w sezonie. A każda pora roku wymaga użycia preparatów o różnych wartościach odżywczych. Zlecając nam nawożenie trawnika masz pewność dobrze wykonanej pracy - równomiernie nawieziony trawnik oraz idealnie dopasowany nawóz.

 

Wykonujemy zabiegi nawozami sypkimi oraz nawozami płynnymi.

Odchwaszczanie

W większości przypadków przyczyną wzrostu chwastów na trawniku jest niedobór składników pokarmowych w glebie (brak nawożenia). Jeśli niedobór składników odżywczych będzie się utrzymywać to trawa będzie rosnąć coraz słabiej, trawnik będzie się przerzedzał ustępując miejsca chwastom. Inną przyczyną zachwaszczenia trawnika może być zła mieszanka nasion. Tanie mieszanki traw bywają już „fabrycznie” zanieczyszczone. Podstawową metodą usuwania chwastów  jest ręczne i mechaniczne wyrywanie ich z trawnika gdy jednak te metody są bezskuteczne pozostaje jeszcze wykonać opryski chemiczne. Do dyspozycji są herbicydy. Przed urządzaniem terenu zielonego można posłużyć się herbicydem kontaktowym, który niszczy wszystkie rośliny. Na istniejącym trawniku można użyć natomiast środki selektywne czyli herbicydy układowe wchłaniane są przez rośliny dwuliścienne (do których należą trawnikowe chwasty). Dobierzemy i wykorzystamy za Ciebie odpowiednie metody i środki - zadzwoń!!

Aeracja

Aeracja trawnika to napowietrzanie murawy, wykonujemy go zazwyczaj dwa razy w sezonie. To niezbędny zabieg, niestety bardzo często pomijany. Dzięki aeracji zwiększa się elastyczność trawnika, trawa pobudzana jest do wzrostu oraz zwiększa się masa korzeniowa murawy. Zabieg poprawia także strukturę gleby tuż pod murawą, co poprawia wnikanie wody oraz nawozów. Przyczynia się to do szybszej regeneracyjne – trawa jest bardziej odporna na deptanie i tworzy gęstą i wyrównaną darń.

 

Wykonamy ten zabieg za Ciebie szybko i sprawnie!

Dosiew trawnika

Sianie nowych trawników oraz dosiew zagęszczający trawniki. Nie wiesz jak się sieje, dosiewa trawnik? Nie masz na to czasu? Brakuje Ci narzędzi? Zadzwoń pomożemy!

Koszenie trawnika, przycinanie trawy