Zadzwoń teraz!

880 613 979

Prawidłowe nawadnianie ogrodu

Prawidłowe nawadnianie ogrodu wymaga wiedzy i staranności. Porady dotyczące nawadniania ogrodu są bardzo ważne dla utrzymania zieleni i zdrowia roślin. Przede wszystkim należy obserwować swoje rośliny i podlewać je tylko wtedy, gdy są one suche. Należy również zadbać o to, aby cała ziemia w ogrodzie była wilgotna. W zależności od rodzaju roślin w ogrodzie, można wybrać jeden z kilku sposobów nawadniania. 

 

- Nawadnianie ręczne: jest to najbardziej popularny sposób nawadniania ogrodu. Wystarczy użyć węża ogrodowego lub dużego wiadro, aby woda dotarła do wszystkich roślin. Należy pamiętać, aby nie podlewać roślin zbyt mocno, ponieważ może to spowodować, że korzenie będą przemoczone.

 

 - Nawadnianie systemem kropelkowym: jest to bardzo wygodny sposób nawadniania roślin. System składa się z węży i dysz, które wydzielają małe ilości wody bezpośrednio do gleby, dzięki czemu nie należy się martwić o to, że woda będzie się rozpryskiwać po całym ogrodzie. 

 

- Nawadnianie zraszaczem: jest to bardzo skuteczny sposób nawadniania roślin, zwłaszcza tych, które wymagają dużej ilości wody. Zraszacz jest bardzo wygodny, ponieważ można go ustawić w dowolnym miejscu w ogrodzie i włączyć, aby rośliny były odpowiednio nawodnione. 

 

- Nawadnianie automatyczne: system automatycznego nawadniania jest bardzo wygodny, ponieważ nie trzeba się martwić o to, że trzeba będzie podlewać rośliny. Można go zaprogramować, aby rozpylał wodę o określonych porach dnia lub nocy.

 

Firma GRABLI udzieli Ci wsparcia w pracach ogrodniczych - potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń!

Toruń

Chełmża

Gmina Łubianka: Bierzgłowo, Biskupice, Brąchnowo, Dębiny, Leszcz, Łubianka, Pigża, Przeczno, Słomowo, Warszewice, Wybcz, Wybczyk, Wymysłowo, Zamek Bierzgłowski

Gmina Chełmża:  Brąchnówko, Browina, Grzywna, Kończewice

Gmina Łysomice:  Lulkowo, Łysomice, Olek, Ostaszewo, Osieki, Papowo Toruńskie, Piwnice, Różankowo, Świerczynki, Świerczyny, Tylice, Wytrębowice, Zakrzewko

Gmina Zławieś Wielka: Cegielnik, Cichoradz, Czarne Błoto, Czarnowo, Górsk, Gutowo, Łążyn, Pędzewo, Przysiek, Rozgarty, Rzęczkowo, Siemoń, Skłudzewo, Stary Toruń, Toporzysko, Zarośle Cienkie, Zławieś Mała, Zławieś Wielka.

Prace ogrodnicze wykonujemy między innymi w miejscowościach:

Aktualizacja:

01 czerwca 2022