Aktualizacja:

05 listopada 2021

Śliwowiśnia, śliwa wiśniowa

Krzew ozdobny lub drzewo z rodzaju Prunus, o owalnej koronie, dochodzące do wysokości 4 - 8 m. Wczesną wiosną, na przełomie marca i kwietnia, jeszcze przed sezonowymi liśćmi pojawiają się białe kwiaty na długich szypułkach. 

 

Śliwowiśnia najlepiej się czuje na glebie ogrodowej, przepuszczalnej, zasobnej w wapń. Nie jest wymagająca, więc jej uprawa uda się również na glebach piaszczystych, o niewielkiej zawartości składników odżywczych. Sprawdza się  na terenach o zanieczyszczonym powietrzu. Preferuje stanowiska słoneczne, ewentualnie o niewielkim zacienieniu. Należy unikać nasadzeń na glebach podmokłych.

Jeżeli chcemy, by drzewko pozostało małe i zwarte, powinniśmy je systematycznie przycinać od początku uprawy. Egzemplarze szczepione na podkładce często wydają dzikie odrosty (rewersje - długie, proste pędy, na których znajdują się zielone liście), powinniśmy je bezwzględnie i skrupulatnie usuwać, by nie zagłuszyły szlachetniej odmiany. Zalecany termin cięcia formującego to czerwiec. Roślina dobrze znosi cięcie jednak wiosną może “płakać” dlatego wszelkie zabiegi należy wykonywać po wzroście liści.

 

Zadzwoń teraz!

880 613 979

Jak dbać o...