Aktualizacja:

05 grudnia 2021

Bukszpan

 

Bukszpan - podstawowe informacje o roślinie. Bukszpan (Buxus sempervirens) jest to wiecznie zielona roślina o dużej odporności na warunki atmosferyczne. Rośnie ona w całej Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Azji. Bukszpan ma zielone, błyszczące liście i tworzy gęste krzaki i żywopłoty. Może on dorastać nawet do 5 metrów wysokości. Jest bardzo odporny na zanieczyszczenia powietrza, mrozy i suszę. Rośnie dobrze na stanowiskach nasłonecznionych i półcienistych, a także na glebach średnio żyznych. Jest to roślina wieloletnia, która może żyć nawet do 500 lat. Bukszpan jest często używany do tworzenia żywopłotów, ozdabiania ogrodów i parków oraz do produkcji lukrowanych przedmiotów.

 

Aby zapewnić bukszpanowi zdrowy wygląd, należy regularnie podlewać go, aby zapewnić mu odpowiednie nawodnienie. Ważne jest również, aby okresowo przycinać gałęzie, aby kontrolować kształt rośliny i przeciwdziałać rozrastaniu się. W okresach bez deszczu należy wspomagać nawadnianie bukszpanu. Należy również okresowo sprawdzać roślinę, aby upewnić się, że nie ma na niej szkodników ani chorób.

 

Uwaga: W ostatnich latach największym zagrożeniem dla tych roślin jest ćma bukszpanowa - zobacz jak walczyć z ćmą bukszpanową.

 

Zadzwoń teraz!

880 613 979

Jak dbać o...